top of page

ZDRAVÁ ZÁDA

Cvičení je zaměřeno na zdravotní prevenci celého pohybového aparátu i na odstranění bolestí kloubů a zad.

Cílem cvičení je jednak uvolnit páteř a protáhnout zkrácené svaly, ale také posílit svaly v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují tak dobrou oporu pro páteřní skelet. Důraz je kladen na precizní provedení pohybu zároveň se správným dýcháním.

Učíme se principy zapojení hlubokého svalového stabilizačního systému (CORE) a mobilizaci středu těla.

Mnohdy zjistíte, že pouhé napřímení páteře a minimalistické pohyby udělají s vaším tělem velké zázraky. Dozvíte se, proč je důležitá práce s chodidlem a proč má být pánevní dno pevné a zároveň elastické. Proč neposilovat břicho cviky sedy-lehy nebo proč nesvírat hýždě a nestahovat lopatky k sobě.

Zdravotní cvičení kombinuji s pozicemi z jógy a prohlubuji účinnost cviků s použitím pomůcek. Zařazuji práci s pojivovými tkáněmi neboli fasciemi,  které uvolňuji či aktivuji pomocí masážních míčků.

Výsledkem je zlepšení práce hlubokého stabilizačního svalstva v kombinaci s povrchovými svalovými partiemi, správné kloubní rozsahy a dobrá nálada, protože je Vám ve Vašem těle „dobře“.

Čas je dnes nejdražší komodita a pro trvalý efekt nestačí cvičit jednou týdně.  Proto rozdávám i splnitelné úkoly, které lze začlenit do běžného života a pomohou k lepšímu napřímení.

 

Pro koho je vhodné:  

Pro všechny zájemce o cvičení všech věkových kategorií, pro sportovce i pro ty, kteří sportují rekreačně.

Pro lidi, kteří  chtějí celkově zlepšit svůj zdravý životní styl, napravit držení těla a případně odstranit své vadné pohybové stereotypy, často způsobující bolesti pohybového aparátu.

 

Cestu ke mně mohou najít i klienti s problémem plochých nebo kyfotických zad nebo s diastázou ( rozestupem břišní stěny ) či osteoporózou. Je vhodné všechny, kteří se chtějí naučit vnímat své tělo, porozumět mu nebo na něm něco napravit a naučit ho opět správně fungovat bez bolesti.

Důležité:

  • Před lekcí je nutné instruktora informovat o případném zdravotním problému.

      Ale zároveň, prosím, vezměte na vědomí, že instruktor není lékař ani fyzioterapeut,        je to člověk nápomocný k pochopení problému a možného řešení na úrovni         prevence.

  • Noste si náhradní ručník ( střední velikosti ) pro podložení hlavy nebo kolen.

  • Cvičit nechodíme s akutní bolestí zad. V tomto případě se svěřte do rukou fyzioterapeuta či jiného odborníka.

  • Klientky s diastázou by nejdříve měly navštívit odborníka nebo fyzioterapeuta, který určí rozsah diastázy a zjistí i jiná rizika např. kýly

bottom of page